Project van de Maand: april 2025
Dugit biedt al jaren hoop en troost in Tel Aviv
Koffiebar, distributiecentrum en tv-zender
Het missionaire project Dugit in Tel Aviv is in april project van de maand. Dugit betekent ‘kleine vissersboot’ in het Hebreeuws. Het is een verwijzing naar de kleine vissersboten waarmee de discipelen van Jezus vis vingen op het Meer van Galilea. Jezus vertelde hen dat hij vissers van mensen van hen zou maken. En dat is precies wat Avi en zijn team doen in Tel Aviv. Een stad met drie miljoen inwoners, die het Evangelie nog lang niet allemaal kennen. Oprichter Avi Mizrachi en zijn team strekken zich naar hen uit.
Dit doen ze op verschillende manieren. Bijvoorbeeld door HaOgen (het Anker), een koffiehuis in het centrum waar iedereen welkom is voor een heerlijk kopje koffie, maar ook voor persoonlijke gesprekken. Juist in deze tijd van oorlog zijn de harten open voor een goed gesprek. Mensen hebben vragen en zoeken naar antwoorden. Maar ook troost en richting.
Met Shelanu TV, een tv-studio in eigen beheer, worden mensen 24 uur per dag bereikt met het Evangelie. Verder is er een distributiecentrum, dat 150 gezinnen in Tel Aviv en 50 in Rishon leZion ondersteunt met dagelijkse behoeften.
Avi en zijn team zijn bidders. Hiervoor komen ze onder andere samen in een gebedsruimte met uitzicht over de stad. Samen met Joodse en Arabische gelovigen uit Israël en andere christenen bidden ze voor de redding van Gods volk.
Avi vertelt dat in de jaren 1850-1900 via de haven van Jaffo al vele Joden terugkwamen naar het land Israël. Verdreven door pogroms en antisemitisme in Europa en Rusland. Deze Joden brachten het land tot bloei en bouwden de eerste huizen van Tel Aviv, nu een miljoenenstad. En dit is nog maar 130 jaar geleden… Na het fysieke herstel volgt langzaamaan het geestelijk herstel. God werkt met zijn Heilige Geest in zijn land onder zijn geliefd volk.

Koffiehuis HaOgen (het Anker)
Waarom uw steun?
CGI ondersteunt dit project omdat Dugit zich al vele jaren met hart en ziel inzet en heel veel mensen bereikt.
Elk project van de maand krijgt ten minste € 2.500,- uitgekeerd uit de algemene giften. Zorgt u ervoor dat dit bedrag verhoogd wordt? Doneren kan via de doneerknop rechts op deze pagina.
Legacy of hope
Vorig jaar kwam van Avi Mizrachi ook een boek uit, gebaseerd op zijn eigen familiegeschiedenis. Hieronder een korte review:
Legacy of hope: Hidden heroes from generation to generation van Avi Mizrachi en Kathi Macias is een biografie van twee families en een priester die een belangrijke rol speelden bij de redding van de Joden in Bulgarije tijdens de Holocaust.
Een liefdevol onderzocht boek, dat laat zien wat ware eenheid van Jood en heiden in de Messias kan bewerken. Rabbi Daniel Zion, de opperrabbijn van Bulgarije en metropoliet priester Stefan, hebben de Joodse en christelijke gemeenschap bijeengebracht om zich gezamenlijk tegen de nazi’s te verzetten. Het verhaal is onvoorstelbaar krachtig. Avi's vader Nissim, zijn grootouders en ooms waren ooggetuigen van deze wonderen als Bulgaarse overlevenden van de Holocaust.
Het verhaal van Rabbi Daniel en Nissim eindigt niet met de Tweede Wereldoorlog. Hun kroniek gaat verder, terwijl ze alija maken naar Israël. Als pioniers in de nieuwe staat Israël getuigen hun verhalen diep geloof en toewijding, ondanks verdere vervolging in hun geliefde Land.
Een aanrader!



